X-plore 4x4

DWORSKIM SZLAKIEM (ŚWIĘTOKRZYSKIE)
24 kwiecień 2021

„Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju,
Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju,
Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany;
Świeciły się z daleka pobielane ściany,
Tym bielsze, że odbite od ciemnej zieleni
Topoli, co go bronią od wiatrów jesieni.”

Wszystkim, którzy w szkolnych czasach uczyli się na pamięć wybranych fragmentów epopei „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” Adama Mickiewicza wspomniany cytat nie powinien być obcy, niezorientowanym wyjaśniamy, że jest to poetycki opis dworu w Soplicowie.

To właśnie dwór polski będzie leitmotivem naszej kolejnej imprezy, wprawdzie nie zobaczymy dworu w Soplicowie bo będziemy jeździć po ziemi świętokrzyskiej, ale odwiedzimy inne miejsca i zobaczymy dwory, o których mało kto już dziś pamięta i dla których nawet czas okazał się niełaskawy. Zapraszamy wszystkich na rodzinną wyprawę pełną pięknych widoków i historii, nie do końca pisanej przez duże „H”, ale równie pięknej i interesującej, będzie turystycznie co oznacza, że nie będziemy upalać aut i w spokoju będziemy się mogli rozkoszować jazdą polnymi i leśnymi ścieżkami jakich pełno w świętokrzyskiem.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Wyprawę rozpoczniemy w sobotę o godzinie 09:30 spotkaniem pod dworcem kolejowym we Włoszczowej (pinezka zostanie przesłana przed imprezą), przyjeżdżamy zatankowanym do pełna samochodem.

Krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym wyruszymy w trasę, około godziny 14:00 planujemy co najmniej półgodzinną przerwę na odpoczynek i ewentualny posiłek. Około godziny 16:30 dotrzemy do Lasocina gdzie, po zwiedzeniu ruin dworu, zakończymy naszą wspólną podróż. Ze względu na obowiązujący w całym kraju reżim sanitarny większość czasu podczas wyprawy spędzimy w swoich samochodach, a jeśli zajdzie potrzeba ich opuszczenia będziemy używać maseczek, przestrzegać dystansu społecznego i nie będziemy grupować się w liczbie większej niż 5 osób (no chyba, że będziemy w lesie, wtedy wystarczy zachowanie dystatnsu społecznego).

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu jednego dnia planujemy przejechać około 100 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie odrobinę auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wspólnej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak, poza tym jedzenie i picie na drogę.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 250,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • kiełbaski na ognisko
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie onejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^