X-plore 4x4

KASZUBSKI WEEKEND
02-06 czerwiec 2021

„Tam jezora, pòla, piãkny las Tam le Kaszëbë wòłają nas!”

Język kaszubski z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ale wydaje nam się, że nie trzeba specjalnie tłumaczyć refrenu piosenki pt. „W kaszëbsczich stronach”. Każdy kto był na Kaszubach ma tam swoje ulubione miejsce i nie będziemy z nikim na ten tema się spierać, podobnie jak nie będziemy próbowali rozstrzygać czy nieformalną stolicą Kaszub są Kartuzy, Kościerzyna, a może Lębork ? Naszym offroadowym wyzwaniem będą polne drogi wijące się między jeziorami i leśne dukty, które są prawdziwą wizytówką Kaszub. To właśnie w tych „okolicznościach przyrody” postaramy się razem z Wami znaleźć miejsca, których być może jeszcze nie widzieliście, utwierdzić się w przekonaniu, że Kaszuby to niezwykły zakątek Polski i przeżyć przygodę, która zainspiruje Was do tego żeby tu jeszcze powrócić.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

W ciągu kilkudniowej podróży przemierzymy Kaszuby wszerz i wzdłuż, będziemy się w większości poruszać drogami polnymi i leśnymi pełnymi piasku, a czasami błota, będziemy chronić się przed słońcem w cieniu sosnowych lasów i zagajników, ale przede wszystkim będziemy podziwiać miejsca, bez których nie da się opowiedzieć o historii Kaszub. Przejedziemy wspólnie około 350 kilometrów, ale będzie to podróż bez ciśnienia, nie będziemy się ścigać z czasem ani podkręcać obrotów byle tylko zobaczyć jeszcze jedno ciekawe miejsce. Odwiedzimy między innymi tajemnicze kamienne kręgi, malowniczy skansen żeby przekonać się jak niegdyś wyglądało codzienne życie na Kaszubach, sprawdzimy czy najstarsza elektrownia wodna w Europie nadal działa, przesiądziemy się na kajaki i sprawdzimy jak jest poziom wody na rzece Słupi.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyprawa ma charakter weekendowego wyjazdu namiotowego, a to oznacza, że samodzielnie zaopatrujemy się w produkty żywnościowe, a w trakcie postoju sami gotujemy, no chyba, że okoliczności pozwolą na wspólny popas w jakiejś przyjemnej knajpce, z dala od ludzi i oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego.

Wyprawę rozpoczniemy w środę wieczorem (dnia 02.06.2021) na uroczym, leśnym campingu nieopodal Starogardu Gdańskiego i zakończymy w niedzielę (dnia 06.06.2021) ok. godziny 14:00 w Kościerzynie - szczegółowy plan wyprawy prześlemy Uczestnikom mailem. Należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 900,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa
  • biletów wstępu do skansenów i parku rozrywki
  • ceny spływu kajakowego
  • zakwaterowania oraz wyżywienia

Koszty noclegu pokrywają Uczestnicy zgodnie z cennikiem kempingu lub pola namiotowego, na którym nocujemy.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^