X-plore 4x4

MAGICZNE ROZTOCZE
20-22 październik 2023

Roztocze to cudowna krajobrazowo kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem, ale przede wszystkim to miejsce, w którym splatają się ze sobą i tworzą nierozłączną całość losy ludzi reprezentujących różne kultury, różne religie, odmienne spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. To właśnie ta wielokulturowość, różnorodność, swoisty tygiel narodów nadał Roztoczu niepowtarzalny charakter i to właśnie tę atmosferę, choć już dzisiaj jedynie w historycznym wymiarze, spróbujemy dla Was odtworzyć, a przynajmniej przybliżyć. Wędrując wspólnie poznamy miejsca i historie, bez których nie da się zrozumieć Roztocza tak jak i nie da się zrozumieć przedwojennej Polski. Wędrując wspólnie poznamy miejsca i historie, bez których nie da się zrozumieć Roztocza tak jak i nie da się zrozumieć przedwojennej Polski, dlatego też zapraszamy serdecznie całe rodziny, wszystkich tych, którzy ponad topienie w błocie i ciąganie się stawiają radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Spotykamy się w piątek wieczorem w hotelu w okolicach Narolu (dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą).

W sobotę rozpoczniemy wyprawę o godzinie 9:00, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym ruszymy w trasę. Będziemy się poruszać malowniczymi leśnymi i polnymi drogami, będziemy podziwiać przepiękne, roztoczańskie widoki i zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd ma jednak charakter turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze zwiedzimy miejsca ważne dla każdej z kultur i religii, które tworzyły kiedyś krajobraz etniczny Roztocza, cofniemy się w czasie i postaramy się odszukać to co nas łączy z tamtym światem, a nie dzieli. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 17:00, tam będzie czekała na nas obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę wystartujemy o godzinie 10:00, po drodze odwiedzimy niezwykłe ruiny cerkwi z planem filmowym w tle, „zahaczymy” również o nieodległą historię związaną z II wojną światową. Wyprawę zakończymy w okolicach Lubaczowa.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 180 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia w hotelu

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 350,00 złotych* od osoby, dzieci do lat 12 300,00 złotych* dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Koszt ten obejmuje:

 • 2 noclegi
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego


* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie, nie dotyczy to jednak osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl
^