X-plore 4x4

W CIENIU SREBRNEJ GÓRY
08-10 październik 2021

Kotlina Kłodzka to niezwykle urokliwa część Dolnego Śląska i prawdziwa „kopalnia” pamiątek historycznych, która wręcz kusi ogromem piękna i atrakcji. Niewątpliwie jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc tego regionu jest twierdza Srebrna Góra uważana obecnie za największą górską twierdzę Europy i to właśnie ją obraliśmy za główny cel naszej wyprawy. Ziemia Kłodzka to jednak nie tylko militarne pomniki minionej historii lecz również kraina pełna zamków i pałaców, bez których pejzaż Dolnego Śląska nie byłby tak niezwykły i czarujący oraz kraina niezwykle piękna i zróżnicowana terenowo gwarantująca wiele wrażeń dla miłośników off-roadu.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Czekamy na Was w piątek od godziny 18:00 w Kłodzku w hotelu. W sobotę rozpoczynamy wyprawę o godzinie 9:00, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym ruszamy w trasę. Będziemy się poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi, będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy Kotliny Kłodzkiej oraz zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd ma jednak charakter turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze zawitamy do największej górskiej twierdzy Europy i odwiedzimy tajemniczy pałac będący prawdziwą perełką Kotliny Kłodzkiej. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 17:00. Na miejscu będzie czekała na nas kolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego. W niedzielę startujemy o godzinie 10:00, na początek zwiedzimy podziemia Kłodzka, a potem ruszymy w góry, gdzie w opuszczonej wiosce obejrzymy co pozostało po jej dawnych mieszkańcach, zatrzymamy się w pałacu, którego wnętrza zachwycą nawet najbardziej odpornych na piękno, a wyprawę zakończymy ok. godziny 16:00 w Polanicy Zdroju jedząc obiad i popijając go leczniczymi wodami w domu zdrojowym.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 160 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 500,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia
 • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 220,00 złotych od osoby

Koszt ten obejmuje:

 • 2 noclegi w pokoju 2 lub 3-osobowym
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano

Koszt sobotniej obiadokolacji oraz poczęstunku podczas wieczoru integracyjnego zostanie podany w późniejszym czasie.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^