X-plore 4x4

ŚWIĘTOKRZYSKIE NIEOCZYWISTE
05 grudzień 2020

Jeśli intryguje Was pytanie skąd pochodzi nazwa „świętokrzyskie” to śpieszymy z odpowiedzią - nazwa pochodzi od pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego Świętego Krzyża znajdującego się na Łysej Górze zwanej Łyścem gdzie przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Poza tym miejscem większości z nas świętokrzyskie kojarzy się oczywiście z Górami Świętokrzyskim nadającymi się doskonale na wielogodzinne piesze wędrówki, ale niestety kompletnie niedostępne dla miłośników off-roadu ze względu na to, że większość tych terenów stanowi park narodowy.

Myślicie, że to przekreśla możliwość jazdy w terenie i podziwiania urokliwych zakątków ziemi kieleckiej?

Absolutnie nie, chcemy zaproponować Wam całkiem nieoczywistą, jednodniową podróż wiodącą polnymi i leśnymi ścieżkami pełnymi piasku, a czasami nawet błota (zwłaszcza jeśli trochę popada) prowadzącymi w miejsca, które świadczą o ciekawej, ale pewnie mało znanej historii tych terenów. Poszukamy wspólnie jej śladów i choć na naszej drodze nie pojawi się zamek w Chęcinach, pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach ani nawet bazylika na Świętym Krzyżu to mamy nadzieję, że miejsca, które razem odkryjemy również okażą się ciekawe, a może i nawet inspirujące do tego żeby tu powrócić.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Wyprawę rozpoczniemy w sobotę o godzinie 09:00 spotkaniem na parkingu pod skansenem w Tokarni (pinezka zostanie przesłana przed imprezą), przyjeżdżamy zatankowanym do pełna samochodem. Krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym wyruszymy w trasę, około godziny 14:00 planujemy co najmniej półgodzinną przerwę na odpoczynek i ewentualne posilenie się prowiantem przygotowanym we własnym zakresie - niestety ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wspólne ognisko musimy odłożyć na lepsze czasy. Około godziny 16:00 dotrzemy do Samsonowa gdzie zakończymy naszą wspólną podróż. Ze względu na obowiązujący w całym kraju reżim sanitarny większość czasu podczas wyprawy spędzimy w swoich samochodach, a jeśli zajdzie potrzeba ich opuszczenia będziemy używać maseczek, przestrzegać dystansu społecznego i nie będziemy grupować się w liczbie większej niż 5 osób (no chyba, że będziemy w lesie, wtedy wystarczy zachowanie dystatnsu społecznego).

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu jednego dnia planujemy przejechać około 90 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta, może komuś trzeba będzie udzielić małego wsparcia, ale wszystko zawsze będzie pod kontrolą, nie zostawimy nikogo w terenie bez opieki i ewentualnej pomocy.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wspólnej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak, poza tym jedzenie i picie na drogę.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 250,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa
  • wyżywienia

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^