X-plore 4x4

KASZUBSKI WEEKEND
29 maj-02 czerwiec 2024

„Nigde do zgube nie przyńdą Kaszube” pisał w końcu XIX wieku kaszubski poeta Hieronim Derdowski i wygląda na to, że miał rację. Kaszubi nadal kultywują swoje zwyczaje i język, a ziemia kaszubska niezmiennie zachwyca swoim urokiem i nieprzeciętnymi krajobrazami.

Właśnie takie Kaszuby chcielibyśmy Wam pokazać podczas tego długiego weekendu czerwcowego, opowiedzieć trochę o historii tej ziemi, pokazać kilka ciekawych miejsc, ale przede wszystkim odbyć wspólną podróż po niezwykłych zakątkach tego regionu Polski.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

W ciągu weekendowej podróży przemierzymy Kaszuby wzdłuż i wszerz, będziemy się w poruszać drogami polnymi i leśnymi pełnymi piasku, a czasami błota, będziemy chronić się przed słońcem w cieniu sosnowych lasów i zagajników, ale przede wszystkim będziemy cieszyć się wspólną drogą.

Przejedziemy wspólnie około 350 kilometrów, ale ponieważ zapraszamy całe rodziny z dziećmi będzie to podróż bez ciśnienia, nie będziemy się ścigać z czasem ani podkręcać obrotów byle tylko zobaczyć jeszcze jedno, a może i nawet dwa dodatkowe miejsca, atrakcji będzie i tak pod dostatkiem, między innymi zobaczymy tajemnicze kamienne kręgi, odwiedzimy malowniczy skansen żeby przekonać się jak niegdyś wyglądało codzienne życie na Kaszubach, sprawdzimy czy najstarsza elektrownia wodna w Europie nadal działa, zajrzymy do krzyżackiego zamku, a w końcu przesiądziemy się na kajaki i sprawdzimy jaki jest poziom na rzece Słupi - szczegółowy plan wyprawy prześlemy Uczestnikom mailem.

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4, na oponach AT, pokonamy ją w kolumnie za prowadzącym. Od uczestników wymagamy posiadania sprawnego radia CB.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyprawa ma charakter weekendowego wyjazdu namiotowego, a to oznacza, że samodzielnie zaopatrujemy się w produkty żywnościowe i w trakcie postoju sami gotujemy, no chyba, że okoliczności pozwolą na wspólny posiłek w jakiejś przyjemnej regionalnej knajpce. Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 1090,00 złotych od załogi samochodu niezależnie od ilości osób.

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa
  • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc
  • ceny spływu kajakowego
  • zakwaterowania oraz wyżywienia

Koszty noclegu pokrywają Uczestnicy zgodnie z cennikiem kempingu lub pola namiotowego, na którym nocujemy.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM, ewentualnie o kontakt telefoniczny 575 505 632 lub mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl^