X-plore 4x4

W CIENIU SREBRNEJ GÓRY
24-26 maj 2024

Kotlina Kłodzka to niezwykle urokliwa część Dolnego Śląska i prawdziwa „kopalnia” pamiątek historycznych, która wręcz kusi ogromem piękna i atrakcji. Niewątpliwie jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc tego regionu jest twierdza Srebrna Góra uważana obecnie za największą górską twierdzę Europy i to właśnie ją obraliśmy za główny cel naszej wyprawy. Ziemia Kłodzka to jednak nie tylko militarne pomniki minionej historii lecz również kraina pełna zamków i pałaców, bez których pejzaż Dolnego Śląska nie byłby tak niezwykły i czarujący oraz kraina niezwykle piękna i zróżnicowana terenowo gwarantująca wiele wrażeń dla miłośników off-roadu. Przygotowana przez nas trasa jest malownicza, łatwa i przyjemna dlatego też zapraszamy całe rodziny, wszystkich tych, którzy ponad topienie w błocie i ciąganie się stawiają radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Spotykamy się w piątek wieczorem w hotelu w Kłodzku (dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą).

W sobotę rozpoczynamy wyprawę o godzinie 9:00, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym ruszamy w trasę. Będziemy się poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi, będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy Kotliny Kłodzkiej oraz zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd ma jednak charakter turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze zawitamy do największej górskiej twierdzy Europy i odwiedzimy tajemniczy pałac będący prawdziwą perełką Kotliny Kłodzkiej. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 17:00, tam będzie czekała na nas obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę startujemy o godzinie 10:00, na początek zwiedzimy podziemia Kłodzka, a potem ruszymy w góry, gdzie w opuszczonej wiosce obejrzymy co pozostało po jej dawnych mieszkańcach, zwiedzimy pałac, którego wnętrza zachwycą nawet najbardziej odpornych na piękno i w którym około godziny 16:00 zakończymy naszą wyprawę.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 160 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 690,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia
 • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 390,00 złotych* od osoby, dzieci do lat 12 320,00 złotych* dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Koszt ten obejmuje:

 • 2 noclegi
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego


* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie, nie dotyczy to jednak osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM, ewentualnie o kontakt telefoniczny 575 505 632 lub mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl

^