X-plore 4x4

WSCHODNIM TRAKTEM
29 czerwiec-06 lipiec 2024

Wschód naszego kraju to prawdziwy raj dla ludzi, którzy kochają przestrzenie, kochają off road i uwielbiają miejsca nie do końca „skażone” tzw. rozwojem cywilizacyjnym. To dodatkowo prawdziwa mozaika kulturowa, której dzisiaj trudno szukać w innych częściach naszego kraju, a która jest prawdziwą atrakcją dla ludzi poszukujących na swojej drodze czegoś nowego. Właśnie dlatego ułożyliśmy dla Was trasę „Wschodnim traktem” i chcielibyśmy pokazać Wam to co najlepsze i najciekawsze na wschodzie Polski.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

W ciągu tygodniowej podróży będziemy się przemieszczać wzdłuż granicy wschodniej, zwiedzimy tereny Roztocza, Wyżyny Lubelskiej, Polesia i Podlasia, od Lubaczowa aż do Kruszynian i Tykocina, w okolicach którego zakończymy wyprawę. Będziemy się w większości poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi, będziemy podziwiać wspaniałe nadbużańskie krajobrazy i podlaskie bezkresy, przepłyniemy się kajakami po Bugu, ale przede wszystkim zobaczymy miejsca, bez których nie da się opowiedzieć o historii wschodnich terenów Rzeczypospolitej - zwiedzimy ruiny zamku, zajrzymy w betonowe wnętrza fortyfikacji obu wojen światowych, zatrzymamy się w miejscach ważnych dla społeczności prawosławnej i dla wyznawców islamu oraz w miasteczku, w którym do dzisiaj czuć atmosferę przedwojennego sztetlu, skosztujemy specjałów kuchni tatarskiej i żydowskiej, tak więc będzie w czym wybierać. Będziemy nocować w klimatycznych, czasem dzikich miejscach.

Przejedziemy wspólnie około 800 kilometrów, ale ponieważ zapraszamy całe rodziny z dziećmi będzie to podróż bez ciśnienia, nie będziemy się ścigać z czasem ani podkręcać obrotów byle tylko zobaczyć jeszcze jedno, a może i nawet dwa dodatkowe miejsca, atrakcji będzie i tak pod dostatkiem - szczegółowy plan wyprawy prześlemy Uczestnikom mailem.

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4 na oponach AT, pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym, od uczestników wymagamy posiadania sprawnego radia CB.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyprawa ma charakter wakacyjnego wyjazdu namiotowego, a to oznacza, że samodzielnie zaopatrujemy się w produkty żywnościowe, a w trakcie postoju sami gotujemy, no chyba, że okoliczności pozwolą na wspólny posiłek w jakiejś przyjemnej regionalnej knajpce. Nieodzowny będzie spory zbiornik na wodę oraz kuchenka turystyczna. Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 1.600,00 złotych od załogi samochodu (bez limitu osób)

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt ten nie obejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa
  • zakwaterowania oraz wyżywienia
  • spływu kajakowego
  • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszty noclegu pokrywają Uczestnicy zgodnie z cennikiem kempingu lub pola namiotowego, na którym nocujemy.

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM, ewentualnie o kontakt telefoniczny 575 505 632 lub mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl

^