X-plore 4x4

W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW
19-21 kwiecień 2024

Gdyby zapytać ludzi, którzy znają i bywają na Dolnym Śląsku o to czy warto tutaj przyjechać zdecydowanie odpowiedzieliby bez wahania, że tak. Powiedzieliby, że to piękna i różnorodna kraina, a jej urokliwe zakątki zachwycają najbardziej wybrednych miłośników krajobrazów, pewnie dodaliby jeszcze, że to prawdziwa „kopalnia” zabytków i miejsc historycznych. A gdyby tak do tego wszystkiego dorzucić jeszcze wulkany ? Robi się naprawdę gorąco :)

Na szczęście Góry Kaczawskie, a zwłaszcza Pogórze Kaczawskie to dzisiaj kraina wygasłych wulkanów, które zakończyły swoją aktywność jakieś 15 - 30 milionów lat temu pozostawiając po sobie niezwykłe bazaltowe wzniesienia będące niegdyś rdzeniem wulkanu. To właśnie w południową część Pogórza Kaczawskiego chcielibyśmy Was zaprosić i pokazać to co jest w niej najpiękniejsze, nie tylko krajobrazowo czy historycznie, ale przede wszystkim off-roadowo.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Czekamy na Was w piątek od godziny 18:00 w miejscowej karczmie niedaleko Bolkowa. W sobotę rozpoczynamy wyprawę o godzinie 9:30, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym ruszamy w trasę. Będziemy się poruszać drogami szutrowymi, leśnymi i polnymi, będziemy podziwiać krajobrazy Pogórza Kaczawskiego i zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd jednak ma charakter turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze odwiedzimy ruiny paru zamków i pałaców, no bo co to za podróż po Dolnym Śląsku bez takich atrakcji ? Zatrzymamy się również u stóp wulkanicznego krateru żeby już po chwili móc podziwiać widoki z jego szczytu. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 16:30, tam będzie czekała na nas obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę wystartujemy o godzinie 09:00, jeśli dopisze pogoda będziemy mogli podziwiać okoliczne widoki z tajemniczej wieży widokowej, która wcześniej wcale nią nie była, potem ruszymy w drogę i zwiedzimy pałac na wodzie, a wyprawę zakończymy ok. godziny 15:00 w Jaworze pod niezwykłym Kościołem Pokoju.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 160 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 690,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia
 • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszt zakwaterowania oraz wyżywienia wynosi 360,00 złotych* od osoby
dzieci do lat 12 300,00 złotych*

Koszt ten obejmuje:

 • 2 noclegi
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • obiadokolacja w sobotę oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego


* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie, nie dotyczy to jednak osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM, ewentualnie o kontakt telefoniczny 575 505 632 lub mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl^